Na predaj krásny veľkomertrážny 5i rodinný dom po rozsiahlej rekonštrukcii.

budova

5i rodinný dom

lokalita

Spišké Podhradie

cena

205 000 €

Popis nehnuteľnosti

Máme pre Vás výnimočnú ponuku, na predaj krásny veľkomertrážny 5i rodinný dom po rozsiahlej rekonštrukcii. Dom je súčasťou zástavby radových meštianskych domov v historickom centre mesta Spišské Podhradie v tichej a pokojnej ulici Palešovo námestie, s možnosťou parkovania pred domom, s pekným výhľadom z terasy na Spišský Hrad.

 

Čítať viac

DISPOZIČNÉ RIEŠENE: Dom je prístupný z dvoch strán: vchod z ulice Palešovo námestie a vchod do záhrady z ulice Vodný rad. Nehnuteľnosť sa nachádza na pozemku s výmerou 293 m2, z toho je 200 m2 zastavaná plocha. Úžitková plocha domu je približne 350 m2, pozostáva zo suterénu, prízemia, poschodia, k domu ďalej prislúcha nádvorie s murovanou garážou. Dom je trojpodlažný, v suteréne pivnica, na prízemí izba, kuchyňa, kúpeľňa s WC, vstupná hala, chodba so schodiskom. Poschodie pozostáva zo štyroch nepriechodných izieb, kuchyne, chodba so schodiskom a terasa, špajze a priestrannej kúpeľne spojenej s WC, samostatné wc. Na pozemku sa nachádza murovaná garáž.

TECHNICKÉ RIEŠENIE: Dom je napojený na všetky inžinierske siete (plyn, voda, kanalizácia, elektrina). Vykurovanie je ústredné, zabezpečené plynovým kotlom.  Dom prešiel kompletnou rekonštrukciou pozostávajúcou z výmeny strešnej krytiny, klampiarske konštrukcie, rekonštrukcie komínov v roku 2006. V roku 2008 nová fasáda, vnútorné omietky, boli osadené drevené eurookná, zárubne a dvere, boli vymenené rozvody vody, kanalizácie, plynu a elektriny. V roku 2012 hygienické zariadenie a WC.

Základy domu – 1. NP – betónové – objekt s podzemným podlažím s vodorovnou izoláciou. Zvislé nosné konštrukcie – 1. PP, 1. NP – kamenné murivo v hrúbke nad 60 cm; 2. NP – murované z iných materiálov (calsilox, siporex, calofrig) v skladobnej hrúbke nad 40 do 50cm. Deliace konštrukcie – 1. NP, 2. NP – tehlové. Vodorovné nosné konštrukcie – stropy – 1. PP – klenbové; 1. NP, 2. NP – s rovným podhľadom, drevené trámom. Schodisko – 1. PP – cementový poter; 1. NP – tvrdé drevo. Strecha – krovy – 1. NP – zložité s nerovnakou výškou hrebeňov s valbami; krytiny strechy pálené a betónové škridlové ťažké korýtkové (Bramac, Tondach, Moravská škridla a pod.). Klampiarske konštrukcie strechy z pozinkovaného plechu len žľaby a zvody.

Úpravy vonkajších povrchov – fasádne omietky. Úpravy vnútorných povrchov – vnútorné omietky – 1. PP, 1. NP, 2. NP vápenné štukové, stierkové plsťou hladené. Výplne otvorov – dvere – 1. PP – rámové s výplňou; 1. NP, 2. NP – plné alebo zasklené z tvrdého dreva; okná – 1. NP, 2. NP – zdvojené drevené s dvoj. s trojvrstvovým zasklením; okenné žalúzie.

Dom je svojou rozlohou vhodný pre viac-generačné bývanie, pre veľkú rodinu, svojou lokalitou ideálny na podnikanie v cestovnom ruchu, na ubytovanie, obchodík, rôzne gastrozariadenie a atď.

 

Podrobné informácie

Druh Na predaj
Typ 5i rodinný dom
Lokalita Spišké Podhradie
Ulica Palešovo námestie
Počet izieb 5
Úžitková plocha 350 m2
Stav Po rekonštrukcii

Mapa

Lokalita

Spišské Podhradie

je dnes malým provinčným mestečkom, ktoré má okolo 3800 obyvateľov. Má však fantastickú polohu.V blízkosti sa nachádza cesta 1. triedy Levoča – Prešov a novovybudovaná diaľnica v smere Levoča – Prešov.  Mesto vzniklo ako podhradská osada a aj keď prvá písomná zmienka o ňom pochádza z roku 1249, ide o oveľa staršiu lokalitu. Mesto bolo prirodzeným centrom obchodu a remesla, ktoré najviac preslávili tamojší mäsiari. Nepravidelné námestie skrášľujú zachovalé meštiacke domy s goticko-renesančným rukopisom, typické sú pre ne podchody s veľkými bránami. Mesto Spišské Podhradie, Spišská Kapitula, Spišský hrad a kostol Sv. Ducha v neďalekej dedinke Žehra sa v roku 1993 stali súčasťou prestížnej Listiny svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Zdenka Sádecká

realitný maklér

realitný maklér

Som Váš spoľahlivý partner vo svete realít. Poskytujem Vám špičkový servis pri kúpe, predaji a prenájme nehnuteľností. Dôverujem svojím schopnostiam, mám vášeň pre svoju prácu. Napĺňa ma práca s ľuďmi, mám v sebe láskavosť, empatiu a spravodlivosť. Verím, že práve prístup je tá malá vec, ktorá robí veľké veci – veľkými. Uprednostnňujem jednať s ľuďmi diplomaticky a vyhýbať sa konfliktom. Som výborná obchodníčka, komunikátorka, hovorca. Neustále sa vzdelávam, čítam odborné články a knihy týkajúce sa nielen oblasti realít. Začínam nové projekty, som kreatívna, problémy pre mňa nie sú prekážkou, ale výzvou. Presvedčte sa sami, kontaktujte ma a ja Vám veľmi rada ukážem, ako pracujem.